8 sposobów, aby uczynić wysokie obcasy bardziej komfortowe

Jest jedna rzecz, co do której wszyscy możemy się zgodzić – obcasy są piękne do podziwianie, ale zakładając je na swoje stopy możesz szybko poczuć, co to znaczy sztuka chodzenia w szpilkach. Na szczęście istnieją tony produktów i wskazówek, które mogą pomóc przekształcić Twoje wysokie obcasy z butów które nienawidzisz do swoich ulubionych…

1. Stracić trochę wysokości

Jeśli zakochasz się w parze szpilek, ale po prostu wiesz, że 10cm obcasa będzie grać spustoszenie dla Twoich stóp, nie panikuj. Sklepy obuwnicze lub dobre zakłady szewskie powinny być w stanie skrócić wysokość obcasów do 3-5cm w zależności od rodzaju buta, aby uczynić je bardziej wygodne.

2. Skoncentruj się na sposobie chodzenia

Chodzenie w szpilkach to naprawdę nauka. Spacer w swoich tenisówkach to nie to samo, co spędzenie nocy na wysokich obcasach – musisz zapłacić o wiele więcej wysiłku całym swoim ciałem. Zaangażuj swoje mięśnie brzucha i chodź od pięty do palców, aby dać swoim stopom jak najlepsze warunki.

3. Noś je

Przed założeniem butów i wyjściem np. do pracy, załóż je wcześniej w domu na parę grubych skarpet i chodź w nich przez kilka godzin. Pomoże to rozciągnąć wszystkie obszary, które w przeciwnym razie mogą uciskać stopy i spowodować odciski.

4. Wybierz but o odpowiednim kształcie dla swojej stopy

Brzmi to głupio, ale jeśli wiesz, że masz szerokie palce, które sprawiają, że spiczaste buty szczypią, lub twoje stopy są płaskie, więc wszystko wyższe niż 6cm obcas boli – nie rób tego sobie.

5. Poszukaj pary z platformami

Ogólnie rzecz biorąc, obcasy z platformami są wygodniejsze niż obcasy bez, więc jeśli masz opcję – wybierz buty na platformie za każdym razem. Możesz dla większej stabilności wybrać czółenka na słupku, wtedy obcas ma większą powierzchnię styku z podłożem.

6. Weź sztyft przeciwko pęcherzom wszędzie, gdzie idziesz

Jeśli nie możesz sobie pozwolić nieestetyczne plastry na pęcherze, spróbuj użyć przezroczystego sztyftu do smarowania wszelkich obszarów, które normalnie powodowałyby problemy. Poręczną rzeczą jest to, że możesz go włożyć do torby, kiedy wychodzisz z domu, na wypadek sytuacji awaryjnej.

7. Noś wyściełane wkładki

Jeśli kostki twoich stóp są twoim głównym problemem, lepkie wkładki żelowe, które amortyzują ten obszar, zdziałają cuda.

Używaj pełnych wkładek tylko wtedy, gdy twoje buty są nieco za duże, ponieważ w przeciwnym razie będą one ograniczać obszar dla twoich stóp.

8. Bezpieczeństwo jest kluczem

Jeśli twoje buty sprawiają wrażenie, jakby mogły zsunąć się z twoich stóp w każdej chwili, nigdy nie będziesz się w nich czuła pewnie i dobrze. Jeśli masz wygodne. Jeżeli masz wąskie stopy lub zmagasz się z chodzeniem w obcasach, wypróbuj parę, która ma pasek na kostce dla dodatkowego wsparcia.