Butów nigdy za wiele

Moda cały czas się zmienia, w każdym sezonie coś innego jest trendy, ale jedna rzecz pozostaje stała – kobiety kochają buty i mają ich w swoich szafach naprawdę wiele.

Czółenka multikolorowe na słupkuOczywiście najważniejsze są szpilki. Tylko one są w stanie pięknie podkreślić sylwetkę. Dzięki nim kobieta czuje się atrakcyjniejsza. Jednakże w celu dodania klasy i seksapilu należy odpowiednio chodzić w szpilkach. Istotne jest, by mieć wyprostowaną sylwetkę, wówczas nie tylko jest wygodniej, ale również prezentacja jest lepsza. O wygodzie trzeba pomyśleć już podczas kupowania butów i zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jednym z nich jest oczywiście właściwy rozmiar butów. W za dużych zbytnio nie da się chodzić, z kolei w za małych cierpią nasze stopy.

Jak dobrać buty na obcasie?

Buty na obcasie powinny być dopasowane, tzn. wysokość obcasa powinna być dopasowana do stopy, a noga nie może zsuwać się do przodu w trakcie chodzenia. Obuwie powinno przylegać do stopy, lecz jej nie obcierać. Ważna jest także odpowiednia pora zakupów, tzn. popołudnie, gdyż wieczorem nogi są spuchnięte.

Przed wyjściem do sklepu najlepiej założyć cienkie skarpetki albo rajstopy, by odpowiednio dobrać obuwie do stopy. Najczęściej stosowana jest zasada, że buty powinny być o centymetr dłuższe niż stopa. Należy również sprawdzić profil podeszwy. Sztywna i niewłaściwie wyprofilowana może doprowadzić do bólu stóp i licznych odcisków.

Czarne szpilki

Które szpilki wybrać? Najważniejszym kryterium jest to, na jaką okazję je kupujemy. Powinno się także dobierać je pod stylizację. Wybór jest tak ogromny, że na pewno każda kobieta znajdzie swoje wymarzone buty. Zawsze modne były i będą czerwone oraz czarne szpilki. Każda kobieta powinna mieć chociaż jedną parę takich butów, ponieważ pasują do wszystkiego i sprawdzą się w każdej sytuacji.

Czerwone szpilki

Czarne czółenka na słupku idealnie pasują nie tylko do pracy, ale również na imprezę czy spotkanie biznesowe. Z kolei czerwone szpilki podkreślą każdą stylizację, dlatego doskonale nadają się na dyskotekę, spotkanie z przyjaciółmi czy wesele.