Kolejna para butów

Answear - Czółenka Buanarotti koloru żółtyKobieta wielu rzeczy może sobie odmówić, ale na pewno nie zrezygnuje z kupna kolejnej pary butów. Oczywiście nie potrzebna jest do tego żadna okazja. Każda kobieta lubi szpilki, ponieważ podkreślają sylwetkę i wydłużają nogi. Niestety nie zawsze idzie to w parze z wygodą. Ciężko jest kupić ładne i wygodne buty. Ale gdy dostosujemy się do paru zasad to na pewno będziemy zadowoleni.

Niby im wyższy obcas tym lepiej, ale nie każda kobieta potrafi chodzić w naprawdę wysokich butach, poza tym ważne jest również zdrowie. 4-5 cm to zdrowa wysokość, która nie powoduje skutków ubocznych. Nie należy także chodzić w bardzo wysokich szpilkach, a potem od razu zmienić je na płaskie. Przez to skrócone ścięgno Achillesa będzie przeciążone, dlatego wysokość obcasa trzeba zmniejszać stopniowo.

Wygoda przede wszystkim

A czy da się kupić wygodne szpilki i nie męczyć się całą noc chodząc w nich? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim powinny one posiadać obcasy umieszczone na samym środku pięty. Podczas wybierania butów najlepiej przejść się po sklepie i sprawdzić czy ciężar ciała równomiernie rozkłada się na całej pięcie. Stabilność powinno się czuć nie tylko stojąc, ale również chodząc. Warto także zdecydować się na grubsze obcasy, które zabezpieczają przed zwichnięciami i pomagają w zachowaniu równowagi.

Rozmiar szpilek – jak dobrać

Istotny jest także właściwy rozmiar butów, jedynie te zamszowe kupuje się o pół numeru mniejsze, gdyż są niezwykle podatne na rozciąganie. Warto też wybierać te, z odsłoniętymi palcami – chronią przed tworzeniem się nagniotków i deformowaniu palców. Jeżeli nowo nabyte szpilki okażą się za luźne, należy kupić wkładki albo poduszki silikonowe lub żelowe, dzięki czemu stopy nie będą przesuwać się do przodu. Wnętrze szpilek powinno być skórzane. Przez tworzywo sztuczne stopy nie będą oddychać.

Pora na mierzenie szpilek

Kiedy kupować i mierzyć szpilki? Najlepszą porą jest popołudnie, ponieważ wieczorem stopa jest nieco dłuższa i szersza. Dzięki temu będzie można cieszyć się wygodną, nawet w upalne dni. Oczywiście najlepiej jest zamówić buty online, wybrać kilka różnych par i na spokojnie przymierzyć je w najbardziej korzystnym czasie. Zapraszamy.